Účast na výstavě Vzdělání a řemeslo

V letošním školním roce proběhl na Výstavišti, a.s. v Českých Budějovicích ve dnech 18. – 20. 9. 2007 třináctý ročník výstavy Vzdělání a řemeslo.

Tato výstava se uskutečnila ve zcela nové koncepci.

    Skládala se ze dvou částí a to:

  1. část – prezentace jednotlivých škol
    V rámci této prezentace získala naše škola ocenění nejvyšší – Diplom za nejlepší prezentaci školy.
  2. část – přehlídka soutěží řemesel a profesí v ČR
      Soutěžilo se v následujících oborech:

    • Celostátní soutěž v oboru gastronomie – slavnostní tabule
    • Celostátní soutěž aranžérů – ve třech kategoriích:
      • plakát (téma: „Divadlo“),
      • koláž (téma: „Svět fantazie“)
      • maketa výkladní skříně (téma: „Svět hudby“)
    • Celostátní soutěž ve fotografování – ve dvou kategoriích:
      • Ateliérový portrét
      • Reportáž z přehlídky Vzdělání a řemeslo
    • Celostátní soutěž v oboru kadeřník – ve dvou kategoriích:
      • Pánská kategorie (téma: „Účes podle Star“)
      • Dámská kategorie (téma: „Karnevalový účes“)

    • Celostátní soutěž v oboru kosmetička (téma: „Podzimní romance“)
      • Celostátní soutěž v oboru automatizační techniky – programátor PLC
      • Celostátní soutěž v oboru CNC techniky – programátor CNC
      • Celostátní soutěž v oboru elektroniky – analýza elektronického obvodu
      • Celostátní soutěž v kresbě podle modelu
      • Celostátní soutěž v modelování podle modelu
      • Celostátní soutěž v oboru instalatér
      • Celostátní soutěž v oboru obkladač – Obkladačské naděje
      • Mezinárodní soutěž – Barman Junior 2007

    Přehlídky soutěží řemesel a profesí v ČR se celkem zúčastnilo 153 žáků ze 46 škol z celé České republiky.

    Naše škola se stala společně s Výstavištěm, a.s. garantem a organizátorem těchto soutěží:

    • Celostátní soutěž aranžérů – ve třech kategoriích
    • Celostátní soutěž v oboru kadeřník – pánská a dámská kategorie
    • Celostátní soutěž v oboru kosmetička

    Umístění žáků naší školy:

    • Celostátní soutěž aranžérů:
      • kategorie „Plakát“ – 2. místo: Tesař Jakub
      • kategorie „Koláž“ – 2. místo: Koubková Michaela
      • kategorie „Maketa“ – 3. místo: Daňková Lucie
    • Celostátní soutěž v oboru kadeřník:
      • pánská kategorie – 2. místo: Mikšovská Jana
      • dámská kategorie – 2. místo: Mikšovská Jana
    • Celostátní soutěž v oboru kosmetička – 7. místo: Horňáková Veronika
    • Celostátní soutěž v kresbě podle modelu – čestné uznání: Pffefrová Eliška
    • Celostátní soutěž ve fotografování:
      • kategorie „Ateliérový portrét“: 2. místo: Kalíšková Petra; čestné uznání: Kantor Evžen
      • kategorie Reportáž z přehlídky Vzdělání a řemeslo 2007- 2. místo: Filipová Hana