Mezinárodní gastronomický festival GASTROFEST 2007

Myšlenka zúčastnit se mezinárodního gastronomického festivalu Gastrofest 2007 vznikla při zářijových jednáních vedení odborného výcviku SŠ OSaP a česko-rakouské podnikatelky Ing. Alice Sabreffové.

A tak se letos poprvé ve dnech 8. – 10. 11. 2007 představila na Gastrofestu svým vlastním prezentačním stánkem i Střední škola obchodu, služeb a podnikání. Žákyně školy nabízely návštěvníkům k ochutnání cukrářské speciality vyráběné ve školním pracovišti, podávaly kávu, čaj a přírodní mošty v rámci dohody s rakouskými zástupci firmy HORNIG.

Projekt Schengenská brána

Obě spolupracující strany slavnostně v první den Gastrofestu 2007 otevřely marcipánovým klíčem společnou velkou sladkou Schengenskou bránu. Česká strana byla zastoupena panem ředitelem SŠ OSaP Mgr. Miroslavem Petrovským a rakouská konsul Edithou Hornig. U této slavnostní chvíle byli přítomni nejen nejvyšší zástupci cukrářských společenstev České republiky a Rakouska, zástupci krajského úřadu či novináři, ale i tančící soubor Bárováček, který jako první ochutnal sladký výsledek cukrářského umění žáků naší školy.